Scholastika zakládá VOŠ vizuální komunikace | E15.cz

Scholastika zakládá VOŠ vizuální komunikace

Prezentace Scholastiky na letošním Designbloku
Prezentace Scholastiky na letošním Designbloku
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Petr Novotný

Akreditační komise vyššího odborného vzdělávání udělila šestiletou akreditaci soukromé vyšší odborné škole vizuální komunikace Scholastika, která bude poskytovat vzdělání v oblasti výtvarného umění, užitého umění a designu. Své první ročníky oborů grafický design a produktový design škola otevře v září 2016.

VOŠ Scholastika chce přijmout 25 studentů. Ředitelem se stane umělec Evžen Šimera, který vzdělávací platformu Scholastika v roce 2012 spoluzaložil.

„Scholastiku jsme založili jako alternativu k veřejnému školství, a získání akreditace je pro nás velký posun,“ říká Šimera. „Náš pedagogický tým se skládá z uznávaných současných umělců, designéru a teoretiků. Věříme, že mladí pedagogové s aktivním působením na současné scéně, mohou předat studentům jak teoretické znalosti a praktické dovednosti, tak zkušenosti s tím, jak se uplatnit v reálném životě,“ dodává Šimera.

Scholastika, která sídlí v bývalé budově Elektrických podniků v Praze 7, v nově vytvořeném kreativním centru hlavního města, je vedle VOŠ Václava Hollara, Michael či Orange Factory již šestou uměleckou vyšší odbornou školou v Praze.

„Jedině konkurenční prostředí vyšších odborných škol ukáže, která škola má kvalitní program, pedagogy a vedení. Je potřeba, aby školy nabízely výuku odrážející potřeby současnosti, což se často neděje a školy jsou jen zakonzervované nádoby s neměnným programem a pedagogy, kteří reflektují realitu 20 let zastaralou. Scholastika je jiná díky mladému pedagogickému týmu a také specifickému přístupu ke studentovi,“ říká Ondřej Brody, umělec a spoluzakladatel Scholastiky. Podle něj se škola pokusí do tří let získat vysokoškolskou akreditaci.

Výuku ve Scholastice povedou například designéři Jan Čapek, Matěj Činčera či Jan Kloss a 12 dalších pedagogů, aktivních současných umělců či designérů.

Škola bude financována z vlastních zdrojů a její roční školné je stanoveno na 38 000 Kč. Scholastika již nyní pravidelně organizuje semestrální kurzy v 11 oborech umění a designu, veřejné přednášky se současnými českými i zahraničními designéry a umělci, výstavy prací svých studentů, zahraniční výjezdy na mezinárodní umělecké výstavy a přehlídky designu. S těmito aktivitami bude i nadále pokračovat. První přijímací zkoušky budou vypsány v lednu 2016.

Autor: Strategie, Petr Novotný

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.