Šéf pojišťovny Generali Tillinger skončil, nahradil ho Mencl | E15.cz

Šéf pojišťovny Generali Tillinger skončil, nahradil ho Mencl

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Generální ředitel pojišťovny Generali Štefan Tillinger odchází ze skupiny Generali. Funkci ředitele pojišťovny převzal člen jejího představenstva Pavel Mencl, informoval mluvčí Jiří Cívka. Důvod odchodu Tillingera neuvedl. Mencl (47) působí v pojišťovně Generali téměř 20 let. Začínal jako řadový manažer. Postupně se přes post regionálního ředitele vypracoval na pozici ředitele vlastní obchodní služby, kterou vedl od roku 2008.

Tillinger (45) byl generálním ředitelem pojišťovny Generali od července 2011, k 1. srpnu téhož roku byl jmenován členem představenstva pojišťovny. V Generali působil v letech 2001 až 2008, nejdříve jako vedoucí odboru servisu a řízení odbytu, následně jako ředitel resortu obchodu a životního pojištění, později jako její generální ředitel a člen představenstva. V letech 2008 až 2010 zastával v České pojišťovně pozice náměstka pro distribuci a člena představenstva.

Pojišťovna patří do skupiny Generali, která je jedním z největších světových pojistitelů s předepsaným pojistným v roce 2014 přesahujícím 70 miliard eur. Se 65 milióny klientů ve více než 60 zemích zaujímá vedoucí postavení na trzích západní Evropy. Generali byla na českém trhu s tržním podílem 7,2 procenta loni čtvrtá největší.

Štefan Tillinger Autor: CTK/Generali Pojistovna
Štefan Tillinger

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.