Seznamu chyběla už jen Cimrmanova služba | E15.cz

Seznamu chyběla už jen Cimrmanova služba

Seznam s Cimrmanem
Seznam s Cimrmanem
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Seznam.cz, Divadlo Járy Cimrmana a mnozí cimrmanologové spojili své síly, aby mohla vzniknout nová, ryze česká služba – Jarmara.at. Stránka bude almarou plnou informací o životě a díle největšího Čecha, Járy Cimrmana.

Zájemci se budou moci imaginárně přehrabovat šuflíky naditými známými i méně známými hláškami z her i přednášek a objevovat zapadlé cimrmanovské materiály.

Nová, respektive Poslední chybějící služba společnosti Seznam.cz se rozběhne v říjnu. Ale už nyní hledáme správce, který se bude starat o naplňování Jarmary staronovým obsahem.

„Jára Cimrman a Seznam.cz mají hodně společného,“ konstatuje v tiskové zprávě mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová. „Oba baví, radí, informují a hledají odpovědi. Jsou také ostrůvky češství v moři globálních informací. Díky spolupráci obou subjektů vzniká jedinečný Seznam světa podle Cimrmana,“ dodává mluvčí. Od září bude doména Jarmara.at součástí domovské stránky Seznam.cz.

„Již ve svých počátcích měl Seznam.cz velkou spojitost s Járou Cimrmanem. První stránky, které Ivo Lukačovič udělal, byly právě s tematikou Járy Cimrmana. Je to symbolické, že se právě po patnácti letech opět spojí osud Járy Cimrrnana a Seznam.cz,“ dodává ke spolupráci Pavel Zima, výkonný ředitel společnosti Seznam.cz.

Seznam s CimrmanemAutor:

„Teprve teď se heslo „Seznam, najdu tam, co hledám“ stalo pravdivým, když se přiblížilo firemnímu heslu Cimrmanova slavného informačního šapitó – všechno víme, odpovíme. Na webu Jarmara.at najdou příznivci Cimrmanova díla všechno, vlastně i to, co původně vůbec nehledali,“ komentoval spolupráci cimrmanolog Zdeněk Svěrák.

V současné době je vypsáno výběrové řízení na správce služby Jarmara.at. Řízení bude mít tři základní kola a jen ti nejlepší, tedy největší znalci života a díla Járy Cimrmana, potom předstoupí před odbornou cimrmanovskou komisi. Vítězi tohoto výběrového řízení bude nabídnut lukrativní roční kontrakt na již zmiňovanou pozici správce obsahu webu Jarmara.at.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah