Spojení AT&T a satelitní firmy DirecTV dostalo ve Washingtonu zelenou | E15.cz

Spojení AT&T a satelitní firmy DirecTV dostalo ve Washingtonu zelenou

DirecTV
DirecTV
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Gustavs via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Antimonopolní odbor ministerstva spravedlnosti USA schválil v úterý transakci, v níž přední americká telekomunikační společnost AT&T koupí za 48,5 miliardy dolarů největšího domácího provozovatele satelitního televizního vysílání DirecTV. Rovněž šéf Federální komise pro spoje (FCC) Tom Wheeler sdělil, že svému orgánu doporučí schválit spojení, jímž vznikne největší poskytovatel placeného televizního vysílání v zemi.

„Po rozsáhlém prověřování jsem dospěli k závěru, že spojení aktivit AT&T v poskytování internetu a videa se satelitním vysíláním DirecTV nepředstavuje významné riziko pro konkurenční prostředí,“ citovala agentura Reuters Billa Baera z antimonopolního odboru ministerstva.

Převzetím vznikne společnost s více než 26 miliony zákazníky kabelového a satelitního vysílání. Stane se největší ve svém oboru díky tomu, že letos v dubnu provozovatel kabelové televize Comcast zrušil plán koupit za zhruba 45 miliard dolarů svého hlavního konkurenta Time Warner Cable, a vytvořit tím zdaleka největšího aktéra na kabelovém trhu v USA. Comcast tím reagoval na nepříznivý postoj regulačních orgánů.

AT&T oznámila dohodu na převzetí DirecTV loni v květnu. Jde o další z řady spojení na poli telekomunikačních služeb a kabelových a satelitních televizí v USA. AT&T to dopomůže k růstu mimo trh mobilních služeb, kde je konkurence stále ostřejší.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah