Uhde zůstává v čele Rady ČT, byl jediným kandidátem | E15.cz

Uhde zůstává v čele Rady ČT, byl jediným kandidátem

Uhde zůstává v čele Rady ČT, byl jediným kandidátem
předseda Rady ČT Milan Uhde
• 
ZDROJ: mediafax

ČTK

Staronovým předsedou Rady České televize se stal Milan Uhde (77). Radní jej jako jediného kandidáta zvolili do čela kontrolního orgánu veřejnoprávní televize pro další dvouleté období.

„Starého psa novým kouskům nenaučíš,“ řekl Uhde před tajným hlasováním a dodal, že i v příštím období hodlá pokračovat ve svém dosavadním přístupu. V samotném hlasování získal podporu jedenácti radních ze 14 hlasujících, tři hlasy byly neplatné. Uhde se do čela rady dostal poprvé v srpnu 2011, kdy vystřídal Jiřího Baumruka, kterému skončil mandát. Ani tehdy neměl Uhde v souboji o vedoucí křeslo žádného protivníka.

Uhde má bohaté zkušenosti z umělecké dráhy dramatika, básníka a spisovatele, ale i z politického působení. Po listopadu 1989 působil mimo jiné jako ministr kultury, poslanec a předseda Poslanecké sněmovny. Ve veřejnoprávních médiích byl nejprve členem a později místopředsedou Rady Českého rozhlasu. V březnu 2008 se stal členem Rady ČT.

Rada ČT představuje orgán, který veřejnosti zajišťuje právo dohlížet na veřejnoprávní instituci. Má patnáct členů, které volí a odvolává Poslanecká sněmovna, a to tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!