Vlastník Novy CME navýšil zisk na téměř čtyři miliardy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vlastník Novy CME navýšil zisk na téměř čtyři miliardy

Vlastník Novy CME navýšil zisk na téměř čtyři miliardy
TV Nova, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Foto Blesk - Alexandr Malachovský a TV Nova

ČTK

Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) vzrostl loni meziročně provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) o 22 procent na 150 milionů dolarů (zhruba 3,79 miliardy korun). CME v Česku vlastní televizi Nova a další stanice. Celkové výnosy firmy stouply o pět procent na 638 milionů dolarů (asi 16,12 miliardy korun). Hlavním akcionářem CME, sídlící na britských Bermudách, je americká mediální skupina Time Warner.

Trh s televizní reklamou se v roce 2016 v šesti zemích, kde CME působí, zvýšil podle firmy o šest procent a výnosy z reklamy stouply o pět procent.

Vzrostly také poplatky od provozovatelů kabelových a satelitních platforem za distribuci kanálů CME a příjmy z předplatného, a to o osm procent, podle společnosti díky zvýšení počtu odběratelů.

Na řadě je TV Nova. Prodej Primy ukazuje, že cena bude velmi vysoká

CME vedle České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku. Největšího provozního zisku OIBDA dosáhla firma v Česku, kde činil 77 milionů dolarů (zhruba 1,95 miliardy korun). Meziročně OIBDA v Česku stoupla o zhruba sedm procent. Výnosy se v Česku zvýšily o 4,2 procenta na 190,4 milionu dolarů (4,8 miliardy korun).

Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

Prodejci Nového prostoru nadále pojedou metrem za 100 korun měsíčně

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!