VŠUP mění design a vrací se k názvu UMPRUM | e15.cz

VŠUP mění design a vrací se k názvu UMPRUM

VŠUP mění design a vrací se k názvu UMPRUM
VŠUP mění design a vrací se k názvu UMPRUM
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Návrat ke zkratce UMPRUM je návratem k předválečnému statutu školy. Nové logo vytvořil nositel ceny Czech Grand Design roku 2011 Štěpán Malovec.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová mění kompletně svůj korporátní styl. Od června začíná používat název UMPRUM, spouští nový web a přechází na novou vizuální podobu. Praxe totiž ukázala, že celý název školy, který se používal od roku 1945 a který byl zároveň logem, je velmi dlouhý a v rámci rozmanitých grafických autorských konceptů s různými formáty (pozvánky, plakáty atp.) se dostával v odpovídajícím měřítku do nečitelné podoby.

Rektor Vysoké školy uměleckoprůmyslové profesor Jindřich Smetana na nové podobě názvu mimo jiné oceňuje, že zní jako „jako říkanka, má hezkou zvukomalbu i pro cizince, graficky i rozměrově je to i vděčné písmenkové abstraktum.“ K novému názvu se přistoupilo také z praktického hlediska.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze od června mění design. Z VŠUP se stane UMPRUMAutor:

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze od června mění design. Z VŠUP se stane UMPRUMAutor:

„Východiskem vizuálního stylu je škola samotná. Její věhlas, který se opírá o osobnosti z řad pedagogů i studentů a jejich tvorbu. Což je jednak přirozený a jednak bezedný zdroj, ze kterého lze neustále dle potřeby čerpat,“ říká autor nového loga Štěpán Malovec a dodává: „Díky tomuto konceptu se bude neustále proměňovat a zapojí se do něj všechny ateliéry školy.“

Spolu se změnou vizuálního stylu bude spuštěný také nový web, který pro školu vytvořil Petr Knobloch se svým studiem Sort Of. Písmo „UMPRUM“ vytvořil pro školu Tomáš Brousil.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější