Babiš rozšířil impérium o firmu Farmtec | E15.cz

Babiš rozšířil impérium o firmu Farmtec

Andrej Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Euro, Jan Rasch

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Holding Agrofert podnikatele Andreje Babiše koupil firmu Farmtec z Jistebnice na Táborsku. Farmtec nabízí komplexní služby v oblasti zemědělských investic.

Transakci, o které firmy informovaly, musí ještě schválit antimonopolní úřad. „Začleněním společnosti Farmtec do skupiny Agrofert dojde k výraznému posílení této úspěšné společnosti, která již od roku 1996 nabízí komplexní služby v oblasti investic v zemědělství zaměřených na podporu chovu skotu, dojíren, chovu prasat, chovu drůbeže, míchání a čerpání kejdy, bioplynových stanic a využití tepla,“ uvedly společnosti.

Farmtec, který má 210 zaměstnanců, vykáže podle odhadů za letošní rok obrat kolem dvou miliard korun. Akcie společnosti vlastní podle databáze Prodata 15 akcionářů, kteří mají stejný podíl 6,7 procenta akcií. Jedním z nich je viceprezident Agrární komory Bohumil Belada.

Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru. Jeho majitel Babiš bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku, loni jej americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 937. místo na světě s odhadovaným majetkem jedné miliardy dolarů (zhruba 20 miliard korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah