Babišův Agrofert chce skoupit drůbežářské firmy | E15.cz

Babišův Agrofert chce skoupit drůbežářské firmy

Slepice, vejce
Slepice, vejce
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Agrofert podnikatele Andreje Babiše chce koupit jednoho z největších producentů vajec v České republice společnost Česká vejce CZ z Velkých Pavlovic na Břeclavsku a Drůbežárnu Osík z Litomyšle. Případ už začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Antimonopolní úřad zahájil správní řízení ve středu. Posuzovat bude produkci a prodej konzumních slepičích vajec. Rozhodnout o povolení transakce by měl do měsíce.

Akciovou společnost Česká vejce CZ založilo v roce 1999 několik producentů vajec s cílem zajistit centrálně odbyt. Firma je podle svého webu schopna zabezpečit v případě potřeby zásobování ve všech částech republiky. Výnosy společnosti v roce 2012 dosáhly téměř půl miliardy korun. Podle svého webu má firma 11 akcionářů. Patří mezi ně Agropodnik Hodonín, Zemědělská akciová společnost Hluboš, Zevos nebo Drůbežárny Osík, které mají také přejít pod kontrolu Agrofertu.

Skupině Agrofert vzrostly loni podle předběžných výsledků nekonsolidované tržby o 15 procent na rekordních 236 miliard korun. Hrubý zisk očištěný o výnosy z přijatých dividend naopak klesl o 26 procent na 5,7 miliardy korun.

Růst tržeb byl z větší části dosažen nově začleněnými společnostmi. Z nich se dařilo především německým pekárnám Lieken, mediální skupině Mafra, výrobci a dodavateli zemědělských technologií Farmtec a producentovi dřevěných obalů Jilos.

Složenka od Agrofertu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.