Budvar 33: první hořký ležák z národního pivovaru | E15.cz

Budvar 33: první hořký ležák z národního pivovaru

ZDROJ: Budějovický Budvar
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Národní pivovar Budějovický Budvar se vydal cestou rozšiřování portfolia pro domácí trh. Už loni uvedl na trh hořký ležák Budvar 33.

„Je to první hořký ležák z našeho pivovaru. Má 33 jednotek hořkosti, což je například ve srovnání s naším ležákem Budweiser Budvar Original o 11 jednotek hořkosti více,“ vysvětluje obchodní sládek budějovického pivovaru Aleš Dvořák a dodává: „Při jeho vaření jsme použili suroviny, které nejsou pro výrobu českého ležáku zas tak úplně typické, a sice slad Crystal Light nebo chmel Agnus.“ Agnus patří k nejvíce hořkým odrůdám chmele vůbec. V kombinaci s anglickým sladem Crystal Light, který se používá především do svrchně kvašených piv, vytváří zajímavou barvu a příjemnou chuťovou kombinaci.

Budvar 33 pivovar uvařil už loni, ale pivo bylo k dostání jen v hospodách. „Dostávali jsme velmi dobrou zpětnou vazbu, ukazovalo se, že lidem chutná. Díky Budvaru 33 se mnoha zákazníkům otevřela k našim pivům nová cesta. I proto jsme se rozhodli pro jeho balenou verzi,“ říká Dvořák. Ležák je tak od letošního jara k dostání i v lahvích a plechovkách. Expanzi do zahraničí s novým pivem v nejbližší době v Budvaru neplánují. Hořký ležák tak má být primárně národním pivem naší pivařské země.

Autor: Budějovický Budvar

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah