České Vafo koupilo nejstaršího finského výrobce krmiv pro domácí mazlíčky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

České Vafo koupilo nejstaršího finského výrobce krmiv pro domácí mazlíčky

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Chrášťanský producent zvířecího krmení Vafo Praha pokračuje ve svém skandinávském tažení, koupil nejstaršího finského výrobce krmiv pro domácí mazlíčky Kennelpakaste. je to už jeho druhá akvizice v této severské zemi. Transakci oznámil na sociální síti LinkedIn šéf akvizic Vafa Petr Kříž. Zvěřinové výrobky finské firmy se díky tomu dostanou i na český trh.

Finská společnost se specializuje na mražené a sušené krmivo. Produkce Kennelpakaste sestává hlavně ze zvěřiny, obrat podniku se pohybuje v řádu milionů eur. „Zvěřina je ve Finsku díky státem řízené regulaci populace divoké zvěře mnohem dostupnější než v Česku,“ uvedl pro E15.cz Kříž.

Vafo plánuje ve firmě zavést dvousměnný provoz a rozšířit linku na výrobu sušených krmiv. Právě sušené zvěřinové výrobky Kennelpakaste nabídne Vafo pod značkou Brit i na českém trhu. Český výrobce už loni v dubnu ovládl jedničku finského trhu Prima Pet Premium.

Finský trh s krmivem pro domácí mazlíčky patří mezi největší v Evropě. Loni dosáhl podle oborového magazínu Pets International hodnoty 420 milionů dolarů, zatímco ten český se podle o rok starších údajů Euromonitoru dostal na 333 milionů dolarů. „Finové za své domácí mazlíčky utratí zhruba dvakrát více než Češi,“ popsal Kříž.

Miliardář Pavel Bouška ovládl svět krmiv pro domácí mazlíčky. Podívejte se do jeho továrny
Psí salámy, konzervy a kočičí kapsičky: české Vafo otevřelo továrnu za stovky milionů
MILIARDÁŘI: Pavel Bouška se po krmivech pro psy a kočky vrhl do sportovního byznysu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!