Křetínský a Tkáč zvyšují podíl v německém Metru. Mají už přes 40 procent | E15.cz

Křetínský a Tkáč zvyšují podíl v německém Metru. Mají už přes 40 procent

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Miliardář Daniel Křetínský a slovenský investor Patrik Tkáč pokračují ve zvyšování podílu v německé obchodní společnosti Metro. Prostřednicvím jejich investiční frmy EP Global Commerce (EPGC) už ovládají už přes 40 procent kmenových akcií podniku, píše agentura DPA.

EPGC s vypršením dalšího termínu pro přijetí její dobrovolné nabídky na převzetí akceptovala návrhy na prodej 10,6 procenta kmenových a 1,84 procenta prioritních akcií Metra. Podíl EPGC na kmenových akciích Metra se tak zvyšuje asi na 40,6 procenta z 29,9 procenta před podáním nabídky na převzetí.

Křetínského a Tkáčova firma nabídla za kmenovou akcii 8,48 eura a za prioritní akcii 8,89 eura. Vedení společnosti Metro však nabídku označilo za příliš nízkou a doporučilo akcionářům, aby ji odmítli. 

Křetínský, který je také spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, jež provozuje také ekonomický web E15.cz, spolu s Tkáčem vstoupili do německé společnosti Metro v létě 2018. Snaha firmu převzít jim ale zatím nevyšla. Po překročení 30procentní hranice nyní EPGC může svůj podíl postupně zvyšovat, aniž by byla povinna předložit nabídku všem akcionářům, upozornila DPA.

Společnost Metro v posledních letech prodává některé své divize, aby se mohla soustředit na klíčové velkoobchodní aktivity. Podnik má ve 26 zemích přes 770 velkoobchodů Cash & Carry, které zaměstnávají přes 150 tisíc lidí. V České republice je skupina zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah