Prazdroj od loňského dubna do prosince utržil 12 miliard korun. Zisk činil 2,6 miliardy | E15.cz

Prazdroj od loňského dubna do prosince utržil 12 miliard korun. Zisk činil 2,6 miliardy

ČTK

Plzeňský Prazdroj vykázal loni od 1. dubna do 31. prosince tržby za zboží, vlastní výrobky a služby přes 12 miliard korun, po zdanění byl výsledek hospodaření 2,6 miliardy korun. Kapitálové investice dosáhly 882 milionů korun. 

Firma zveřejnila výsledky za zkrácené účetní období. Není plně srovnatelné srovnatelné s předchozími roky, bylo totiž zkráceno na devět měsíců kvůli sladění finančního hodnocení s mateřskou společností. ČTK to sdělila mluvčí pivovaru Jitka Němečková. K 31. březnu 2017 převzala Plzeňský Prazdroj japonská pivovarnická společnost Asahi.

"Plzeňský Prazdroj za minulé účetní období, přispěl čtyřmiliardovým příspěvkem do státního rozpočtu. To je jedno z nejvyšších čísel v Česku i v porovnání s firmami, které daně platily na základě celoročních finančních výsledků," uvedl generální ředitel Plzeňského Prazdroje Grant Liversage.

Od 1. dubna do 31. prosince výrazně rostly prodeje prémiových piv na domácím trhu i v zahraničí a dařilo se i nově uvedeným nápojům na trh, uvedla společnost v prohlášení.

Prazdroj v Nošovicích postaví novou plnící linku za více než půl miliardy
Podívejte se na varnu Prazdroje po modernizaci. Pivovar se snaží držet tradic

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!