Prazdroj od loňského dubna do prosince utržil 12 miliard korun. Zisk činil 2,6 miliardy | e15.cz

Prazdroj od loňského dubna do prosince utržil 12 miliard korun. Zisk činil 2,6 miliardy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Plzeňský Prazdroj vykázal loni od 1. dubna do 31. prosince tržby za zboží, vlastní výrobky a služby přes 12 miliard korun, po zdanění byl výsledek hospodaření 2,6 miliardy korun. Kapitálové investice dosáhly 882 milionů korun. 

Firma zveřejnila výsledky za zkrácené účetní období. Není plně srovnatelné srovnatelné s předchozími roky, bylo totiž zkráceno na devět měsíců kvůli sladění finančního hodnocení s mateřskou společností. ČTK to sdělila mluvčí pivovaru Jitka Němečková. K 31. březnu 2017 převzala Plzeňský Prazdroj japonská pivovarnická společnost Asahi.

"Plzeňský Prazdroj za minulé účetní období, přispěl čtyřmiliardovým příspěvkem do státního rozpočtu. To je jedno z nejvyšších čísel v Česku i v porovnání s firmami, které daně platily na základě celoročních finančních výsledků," uvedl generální ředitel Plzeňského Prazdroje Grant Liversage.

Od 1. dubna do 31. prosince výrazně rostly prodeje prémiových piv na domácím trhu i v zahraničí a dařilo se i nově uvedeným nápojům na trh, uvedla společnost v prohlášení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery