Slovenské slepice nesou 5,75 % ročně a bio vejce navrch | e15.cz

Slovenské slepice nesou 5,75 % ročně a bio vejce navrch

ZDROJ: Babičkin dvor, a.s.
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Největší slovenský výrobce vajec, Babičkin dvor, obchoduje na pražské burze historicky první zemědělské dluhopisy za 200 milionů korun. Nabízejí investici do bio produkce. Účel emise je co nejrychlejší navýšení produkce neklecových vajec.

Pro devět farem společnosti Babičkin dvor, které na jihu Slovenska více než dvacet let produkují desítky miliónů vajec ročně, není omezení klecového chovu věcí trendu nebo legislativních nařízení. „Přechod na bioprodukci se nám vyplatí a z etického hlediska je to jediná správná cesta,“ vysvětloval majitel společnosti Babičkin dvor Jaroslav Novák při prezentaci své firmy na prvním českém Bond Summitu na začátku října v Praze.

Poptávka po podestýlkových vejcích jako produktu udržitelného zemědělství roste. Pocházejí od zvířat chovaných ve férových podmínkách, která nežijí ve stresu a jsou krmena přírodními krmivy. Taková vejce jsou kvalitnější a pro většinu už není problém si za ně připlatit. Investicí do rozvoje udržitelných farem nezískáváte jen podíl na produktech bio zemědělství, ale investujete také do budoucnosti svých dětí v podobě ochrany klimatu, protože bio vejce mají nižší uhlíkovou stopu.

Společnost Babičkin dvor do přestavby svých farem na podestýlkové chovy
a chovy ve voliérách už v předchozích letech vložila nemalé úsilí. „Jde jak
o vlastní morální přesvědčení, tak o důkaz pro budoucí generace, včetně mé dcery, že se to dá dělat jinak, v důstojnějších podmínkách,“
říká Novák.

Aby společnost získala potřebné prostředky na splnění svého cíle – plného zrušení klecových chovů do roku 2024 – vstoupila s dluhopisy na burzu. „Pro investory může být zajímavou informací, že další přestavby podpořené prodejem dluhopisů pomohou zlepšit naše postavení na trhu, a hlavně také zvýšit exportní potenciál,“ dodává Novák. Už dnes každé druhé bio vajíčko na slovenském trhu snáší slepice na jedné z našich farem, upozorňuje majitel společnosti. Ve slovenském Tescu je Babičkin dvor dlouhodobě výhradním dodavatelem bio vajíček. Firma také dodává vejce do dalších klíčových obchodních řetězců, jako Billa, COOP nebo Kaufland.

Dluhopisy společnosti Babičkin dvor jsou umístěny na Free Marketu pražské burzy pod ISIN CZ0003532590. Jsou zajištěné 100 % akcií Babičkina dvora. Přijetím na burzu se zařadily mezi desítku dluhopisů s nejvyšším výnosem obchodovaných na pražské Burze cenných papírů. Jde o historicky první možnost vložit finance do bio zemědělství. Jmenovitá hodnota dluhopisu je 10 tisíc korun, celková výše emise je 200 milionů korun. Čtyřleté dluhopisy jsou splatné v červenci 2025. Roční výnos 5,75 % p. a. bude vyplácen každý rok vždy k 1. červenci. Detailní informace o emisi jsou k dispozici zde na webové stránce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější