Střelec v americkém pivovaru zabil pět lidí i sebe | E15.cz

Střelec v americkém pivovaru spřízněném se Staropramenem zabil pět lidí i sebe

bo, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jeden ze zaměstnanců pivovaru Molson Coors v americkém Milwaukee ve státě Wisconsin ve výrobním areálu zastřelil pět pracovníků a poté spáchal sebevraždu. Zranění na místě nejsou. O motivu činu 51letého muže se podle policie zatím nic neví. Pivovar patří do skupiny  Molson Coors Brewing Company, které patří Pivovary Staropramen. 

„Pět lidí šlo dnes do práce, mysleli si, že po práci budou mít padla a vrátí se k rodinám. Ale to se bohužel nestane,“ řekl starosta Milwaukee Tom Barrett. Rodinám obětí vyjádřil soustrast americký prezident Donald Trump.

V komplexu pivovaru Molson Coor jsou nejen výrobní provozy, ale také několik administrativních budov, celkem v areálu pracuje více než tisíc lidí. První informace o střelbě policie dostala ve středu odpoledne místního času, následně uzavřela okolí. Před 17:00, tedy kolem středečních 23:00 středoevropského času, informovala obyvatele, že už nehrozí nebezpečí, protože střelec je zřejmě mrtvý.

Pachatel byl podle policie vyzbrojen dvěma ručními zbraněmi, z nichž jedna měla tlumič.

Poslední případ hromadné vraždy střelnou zbraní se v Milwaukee odehrál roce 2012, kdy v sikhském chrámu na předměstí Oak Creek bývalý voják z rasistických pohnutek zastřelil šest lidí.

Vazba na pivovary Staropramen

  • Střelec v Milwaukee vraždil v americkém pivovaru Molson Coors ze skupiny Molson Coors Brewing Company, pod kterou spadaji Pivovary Staropramen. Sedmý největší pivovarnický koncern světa koupil české pivovary v roce 2012 od investiční společnosti CVC Capital Partner za 2,7 miliardy eur, zhruba 68 miliard korun. Dříve tuzemská pivovarská dvojka Staropramen patřila světovému gigantu Anheuser-Busch InBev.

Autor: bo, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah