Vojenské lesy a statky povede od listopadu Petr Král | E15.cz

Vojenské lesy a statky povede od listopadu Petr Král

Lesy ČR
Lesy ČR
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger

Novým ředitelem státního podniku Vojenské lesy a statky ČR (VLS) se od 1. listopadu stane Petr Král (42). Do funkce ho jmenoval ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO), sdělil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Král ve funkci nahradí Josefa Vojáčka, který od začátku září odešel do čela Lesů ČR.

Král, současný ředitel divize VLS Horní Planá, podle Pejška vyhrál výběrové řízení, do kterého se přihlásilo 12 uchazečů. Ve Vojenských lesícha statcích působí od roku 2006, divizi v Horní Plané vedl od roku 2015. Předtím působil v podniku Lesy Český Krumlov a ve společnosti Allwood.

„Petr Král je odborník, jehož výhodou je detailní znalost podniku. Stojí před ním velká výzva, udržet VLS v dobré hospodářské kondici a zvládnout boj s následky kalamitních situací," uvedl Metnar.

„Chci se zaměřit především na řešení následků kalamitní situace v moravských divizích podniku a minimalizací negativních dopadů na hospodaření státního podniku," popsal své priority Král.

Vojenské lesy a statky ČR spravují zhruba 140 tisíc hektarů půdy. Z toho přibližně 125 tisíc hektarů tvoří lesní pozemky převážně v armádních výcvikových prostorech. Firma s více než osmdesátiletou tradicí má zhruba 2400 zaměstnanců a vedle lesnictví podniká v zemědělství a rybářství.

Vojáček vedl Vojenské lesy a statky od roku 2014. Od 90. let působil v Lesích ČR. Ředitelem VLS byl také mezi lety 2004 a 2009. V první polovině letošního srpna vyhrál výběrové řízení na ředitele Lesů ČR. Nahradil Daniela Szóráda, kterého odvolal v polovině května bývalý ministr Jiří Milek (za ANO).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.