Barum loni vyrobil nejvíce pneumatik v historii | E15.cz

Barum loni vyrobil nejvíce pneumatik v historii

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Otrokovickému výrobci pneumatik Barum Continental loni vzrostl zisk o čtvrtinu na 1,93 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 12 procent, podnik utržil 47,86 miliardy korun. V roce 2010 to bylo 42,74 miliardy korun. Tržby i zisk byly nejvyšší za posledních sedm let.

Podnik loni vyrobil nejvíce pneumatik za poslední roky. Osobních plášťů bylo 17,96 milionů kusů, o rok dříve jich Barum vyprodukoval o 126 tisíc méně. „Kapacita výroby v roce 2011 byla plně vytížena. Objem výroby jak osobních, tak komerčních plášťů dosahoval historických maxim,“ uvedl předseda výkonného výboru a jednatel firmy Libor Láznička.

V Barumu loni pracovalo 3559 zaměstnanců, což je o 77 více než v roce 2010. V roce 2004 však ve firmě pracovalo více než 4000 lidí. Podnik je však stále největším zaměstnavatelem v kraji.

Výrobní kapacita pro osobní pláště v letošním roce by měla být plně využita, poptávka po pláštích pro nákladní a průmyslová vozidla by měla mírně klesnout, píše se ve výroční zprávě Barumu Continental.

Otrokovický výrobce pneumatik je českou divizí německého koncernu Continental, který loni více než zdvojnásobil zisk na 1,24 miliardy eur (přes 30 miliard korun). Tržby společnosti stouply o 17 procent na 30,5 miliardy eur. Letos počítá firma s nárůstem tržeb o více než pět procent.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah