Baťa se vrací k realitnímu byznysu, opraví Harrachovský palác | E15.cz

Baťa se vrací k realitnímu byznysu, opraví Harrachovský palác

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Legendární obuvnickou společnost Baťa zlákaly vedle prodeje bot podobně jako za první republiky také reality. V Praze v Jindřišské ulici se firma pustila do svého prvního novodobého developerského projektu. Přestavbou barokního Harrachovského paláce vznikne prostor pro řadu nových obchodů a kanceláří. Investice do památkově chráněné nemovitosti převýší sto milionů korun.

„Jde o první developerský projekt tohoto druhu,“ řekl deníku E15 Viktor Šimeček, který u Bati řídí realitní část skupiny. Jindřišská přitom nemusí být posledním podobným počinem. „Máme v hledáčku další projekty, avšak nemůžeme sdělit lokalitu, protože nemáme podepsány příslušné smlouvy,“ dodal Šimeček.

S rekonstrukcemi už ale společnost zkušenosti má. V minulosti opravila baťovské domy například na Václavském náměstí, v České ulici v Brně nebo na ostravském Masarykově náměstí. Přeměnou pražského Harrachovského paláce a jeho dvorního traktu vznikne celkem čtyři tisíce metrů čtverečních užitných ploch. Kolaudaci již zahájené stavby plánuje Baťa na příští rok.

„Jindřišská ulice zažívá výraznou proměnu, rekonstrukcí tam vznikla nová kancelářská budova nebo hotel. Podobný projekt tedy v lokalitě určitě dává smysl. Ovšem v retailu nadále budou hrát prim ulice typu Na Příkopě,“ komentoval projekt odborník na retail Rostislav Veselý z poradenské firmy Cushman & Wakefield.

Pro koncern Baťa ale současný projekt v Praze není historicky zdaleka prvním stavebním počinem. Kromě řady unikátních budov v domovském Zlíně Jan Antonín Baťa inicioval a financoval například stavbu vodního díla, které se na jeho počest jmenuje Baťův kanál a slouží dnes jako turistická atrakce.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.