Benzina přebarvila první čerpací stanici koupenou od OMV

bývalá čerpačka OMV v nových barvách Benziny

bývalá čerpačka OMV v nových barvách Benziny Zdroj: profimedia

Na začlenění sedmdesátky čerpacích stanic OMV do sítě Benzina vyčlenil Unipetrol několik set milionů korun. Hotovo má být příští rok. 

První čerpací stanice, které Unipetrol koupil na začátku roku od rakouské společnosti OMV, se začínají převlékat do červenobílých barev Benziny. „Do konce tohoto týdne bude v rámci projektu převzato celkem třináct čerpacích stanic,“ potvrdil mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda. Koncern odkoupí od OMV celkově 68 čerpacích stanic.

Barvy Benziny po několikatýdenní proceduře dostaly původně zelenomodré čerpací stanice v Klatovech, Tachově a Táboře. Do konce letošního roku Unipetrol převezme celkem 28 benzinových pump. Jejich umístění zatím firma nezve- řejnila.

Zbytek nakoupených čerpacích stanic by se měl začlenit do flotily Benziny do konce příštího roku. „Náklady na rebranding čerpacích stanic se pohybují ve stovkách milionů korun. Konkrétní sumu nebudeme zveřejňovat,“ uvedl Duda. Společnost neprozradila ani částku, za kterou čerpací stanice od Rakušanů koupila.

Rebranding (stanic Agip) bude hotový do konce října, jak jsme se zavázali ve smlouvách o převzetí stanic

Po dokončení transakce vzroste počet čerpacích stanic Benzina na více než čtyři stovky, čímž si Unipetrol upevní pozici tuzemské jedničky. Do konce příštího roku by měl podle vlastních plánů získat na trhu dvacetiprocentní podíl. Na paty mu ale šlape maďarský MOL, který loni koupil přes 120 čerpacích stanic řetězců Lukoil a Agip. „Z nich nám chybí přebarvit na MOL tři pražské čerpací stanice. Rebranding bude hotový do konce října, jak jsme se zavázali ve smlouvách o převzetí stanic,“ zdůraznil mluvčí české dcery MOL Tomáš Pavlík.

Unipetrol si od zvýšení počtu benzinových pump slibuje vyšší prodej prémiových paliv Verva a rozšíření konceptu rychlého občerstvení Stop Café. Jestli se zvedne podíl benzinu a nafty vyrobených v tuzemských rafineriích prodaných v síti Benzina, Unipetrol nechtěl komentovat. „Společnost Unipetrol je hlavním dodavatelem paliv pro tuzemský trh a spolupracuje s většinou maloobchodních sítí čerpacích stanic,“ připomněl Duda