Bohemia Energy koupila konkurenční firmu Europe Easy Energy | E15.cz

Bohemia Energy koupila konkurenční firmu Europe Easy Energy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Chaloupka Miroslav/Sedmicka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií v Česku, koupila konkurenční firmu Europe Easy Energy. Dodala, že Bohemia Energy svůj úmysl převzít společnost Europe Easy Energy oznámila Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a čeká nyní na jeho povolení. Cenu transakce společnost nezveřejnila.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) má Europe Easy Energy v současnosti asi 45 tisíc zákazníků. Elektřinu od ní bere přes 26 tisíc a plyn téměř 19 tisíc odběratelů. Energie firma dodává také necelé tisícovce zákazníků na Slovensku.

„Věříme, že spojení obou firem přispěje ještě k větší spokojenosti zákazníků,“ řekl dnes ČTK jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík, s tím, že firma chce v akviziční politice pokračovat i nadále.

Bohemia Energy je podle OTE alternativním dodavatelem s největším počtem odběratelům v Česku. V říjnu od ní bralo 316 700 zákazníků elektřinu a asi 183 tisíc plyn. Již na začátku června přešlo k Bohemia Energy na základě akvizice asi 13 tisíc zákazníků energetické části firmy Global Energy.

Tržby Bohemia Energy klesly

V letošním prvním pololetí klesly tržby společnosti meziročně o čtyři procenta na 4,5 miliardy korun. Bohemia Energy to odůvodnila nezvykle mírnou zimou a obchodním rozhodnutím firmy nabídnout zákazníkům elektřinu a plyn za ještě výhodnějších cenových podmínek.

Společnost je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, kterou kromě ní tvoří ještě společnosti Comfort Energy a Slovakia Energy, největší alternativní dodavatel energií na Slovensku.

Bohemia Energy vstoupila do Global Energy

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah