České firmy zrekonstruují za dvě miliardy závod na hnojiva v Rumunsku | E15.cz

České firmy zrekonstruují za dvě miliardy závod na hnojiva v Rumunsku

Azomunes, Rumunsko, Targu Mures
Azomunes, Rumunsko, Targu Mures
• 
ZDROJ: Azomunes

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká společnost Chemoproject Nitrogen získala zakázku na rekonstrukci závodu na výrobu hnojiv v Rumunsku. Hodnota kontraktu přesáhla dvě miliardy korun. Smlouva o financování rekonstrukce závodu na zpracování močoviny ve městě Tirgu Mureš byla podepsána v průběhu úterního odpoledne. Jde o závod tamního výrobce hnojiv Azomures. Informovala o tom Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP), která pojistí financování projektu.

Společnost Chemoproject Nitrogen má kromě inženýrských prací dodat kompletní průmyslové vybavení a zajistit i zahájení provozu modernizovaného zařízení. Na rekonstrukci se bude subdodávkami podílet dalších 20 českých firem.

Podle rumunských médií by se po rekonstrukci výroba měla zvýšit ze současných 900 tun na skoro 1,43 tuny. Azomures je největší rumunský výrobce hnojiv, má čtyřicetiprocentní podíl na tamním trhu. Firma je také jediným výrobcem melaminu v Rumunsku.

Rekonstrukci za více než dvě miliardy korun budou financovat Česká spořitelna a ČSOB. Firma Chemoproject Nitrogen je součástí skupiny Safichem Group, jejímž většinovým vlastníkem je podnikatel Tomáš Plachý. Specializuje se na chemii dusíku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah