Česko poprvé od 80. let vyveze kolesová rypadla. Půjdou do Německa | E15.cz

Česko poprvé od 80. let vyveze kolesová rypadla. Půjdou do Německa

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká společnost Noen dodá do Německa dvě těžební kolesová rypadla pro použití v křídovém dole. Hodnota zakázky se pohybuje v řádu desítek milionů korun. Podle firmy je to poprvé od 80. let minulého století, co Česko vyveze podobné zařízení.

Obě rypadla budou mít výkon 120 tun vytěženého materiálu za hodinu a každé z nich bude vážit zhruba 65 tun. První stroj má být hotový příští rok v září, druhý na začátku roku 2015.

„Samotná výroba strojů bude probíhat ve firmách spadajících do holdingu Noen, konkrétně ve společnostech Elektroprim Koutník, SEA a Klement,“ uvedla mluvčí Noenu Kateřina Rosová.

Jméno německého zákazníka společnost nezveřejnila. Podle Rosové je v Německu běžné, že jméno klienta bude oznámeno až při předání strojů.

Noen působí na českém i mezinárodním trhu od roku 1997, v současnosti má zhruba stovku zaměstnanců. Zabývá se především vývojem a dodávkami zařízení pro povrchovou těžbu a pro dálkovou pásovou dopravu sypkých materiálů.

Lužické vesnice vytlačuje těžba uhlí

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.