CETIN chce šetřit na energiích. S EP Energy Trading se domluvil na tříletém kontraktu | E15.cz

CETIN chce šetřit na energiích. S EP Energy Trading se domluvil na tříletém kontraktu

Aneta Ščotková

Telekomunikační společnost CETIN poprvé uzavřela smlouvu na dodávku energií na dobu delší než jeden rok. Energie pro tisíce odběrných míst elektřiny a desítky odběrných míst plynu bude až do roku 2020 dodávat společnost EP Energy Trading ze skupiny EPH, kterou vlastní podnikatel Daniel Křetínský (ten zároveň kontroluje i vydavatele deníku E15 – pozn. red.).

CETIN si dosud vybíral svého dodavatele pravidelně každý rok, pro dlouhodobější kontrakt se rozhodl kvůli snižení nákladů.

„Až letos jsme se z důvodu snahy o dosažení nejlepší ceny rozhodli pro dlouhodobější spolupráci, která nám umožní zajistit s ohledem na vývoj trhu, očekávání a odhady podmínek pro nákup energií i na více let dopředu,“ řekl Tomáš Tomaier, manažer nákupu CETIN. „Se společností EP Energy Trading již zkušenosti máme a víme, že se jedná o spolehlivého partnera,” dodal.

„Soutěží jsme se účastnili každý rok, pokaždé na roční smlouvu. Dodavatelem CETINu jsme byli v roce 2015. Letos poprvé se jednalo o tříletém kontraktu,” uvádí marketingová manažerka EP Energy Trading Vendula Seibertová s tím, že společnost soutěž vyhrála díky nejnižší ceně.

CETIN nabízí rychlost internetu 250 megabitů za sekundu

„Je to pro nás významný obchod z hlediska počtu odběrných míst, který je významně vyšší než u většiny běžných zakázek,” dodala Seibertová.

EP Energy Trading je součástí energetické skupiny EP Energy, která je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším českým výrobcem elektřiny. V České republice ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

Podívejte se do sídla společnosti CETIN na Žižkově:

720p 360p
Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické retro

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!