CETIN chce šetřit na energiích. S EP Energy Trading se domluvil na tříletém kontraktu | E15.cz

CETIN chce šetřit na energiích. S EP Energy Trading se domluvil na tříletém kontraktu

Aneta Ščotková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Telekomunikační společnost CETIN poprvé uzavřela smlouvu na dodávku energií na dobu delší než jeden rok. Energie pro tisíce odběrných míst elektřiny a desítky odběrných míst plynu bude až do roku 2020 dodávat společnost EP Energy Trading ze skupiny EPH, kterou vlastní podnikatel Daniel Křetínský (ten zároveň kontroluje i vydavatele deníku E15 – pozn. red.).

CETIN si dosud vybíral svého dodavatele pravidelně každý rok, pro dlouhodobější kontrakt se rozhodl kvůli snižení nákladů.

„Až letos jsme se z důvodu snahy o dosažení nejlepší ceny rozhodli pro dlouhodobější spolupráci, která nám umožní zajistit s ohledem na vývoj trhu, očekávání a odhady podmínek pro nákup energií i na více let dopředu,“ řekl Tomáš Tomaier, manažer nákupu CETIN. „Se společností EP Energy Trading již zkušenosti máme a víme, že se jedná o spolehlivého partnera,” dodal.

„Soutěží jsme se účastnili každý rok, pokaždé na roční smlouvu. Dodavatelem CETINu jsme byli v roce 2015. Letos poprvé se jednalo o tříletém kontraktu,” uvádí marketingová manažerka EP Energy Trading Vendula Seibertová s tím, že společnost soutěž vyhrála díky nejnižší ceně.

„Je to pro nás významný obchod z hlediska počtu odběrných míst, který je významně vyšší než u většiny běžných zakázek,” dodala Seibertová.

EP Energy Trading je součástí energetické skupiny EP Energy, která je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším českým výrobcem elektřiny. V České republice ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

Podívejte se do sídla společnosti CETIN na Žižkově:

Mobil s osmikilovou baterií i dálnopis s azbukou. Věž na Olšanech ukrývá okouzlující technické retro

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.