Čínská automobilka Geely zachraňuje tradiční londýnské taxíky | E15.cz

Čínská automobilka Geely zachraňuje tradiční londýnské taxíky

Geely
Geely
• 
ZDROJ: profimedia.cz

vrb, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínská automobilka Geely se dohodla na koupi krachujícího výrobce tradičních londýnských taxíků Manganese Bronze. Zaplatí za něj 11 milionů liber (329 milionů korun). Dohoda zajistí pokračování výroby těchto vozů v Coventry, sdělila Geely, která již v Evropě vlastní výrobce osobních aut Volvo.

Výrobce londýnských taxíků šel do nucené správy loni v říjnu. Propustil tehdy 99 ze 176 zaměstnanců. Čínská Geely teď dává britské automobilce opět naději.

Geely spolupracuje s Manganese Bronze již několik let, kdy přesouvala podstatné části výroby taxivozů modelu TX4 z Coventry do Šanghaje. Konečné montáže vozů však slíbila ponechat v Coventry. Průmyslové město ve střední Anglii je tradičním místem výroby londýnských taxíků.

Podle profesora mezinárodního obchodu na univerzitě v Coventry je Geely velkým hráčem s rychlým růstem. „ V krátkém období není problém Manganese Bronze zachránit. V delším období je ale potřeba vyvíjet nové modely taxíků, které budou schopné na trhu konkurovat. Geely v tomto směru nabízí záchranné laso,“ řekl serveru BBC Bailey.

Geely udělala hlavní krok v expanzi do Evropy v roce 2010. Tehdy koupila od americké společnosti Ford Motor švédskou automobilku Volvo Car za 1,5 miliardy dolarů (28 miliard korun).

Autor: vrb, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah