Colgate-Palmolive propustí desetinu zaměstnanců. Firmě škodí silný dolar | e15.cz

Colgate-Palmolive propustí desetinu zaměstnanců. Firmě škodí silný dolar

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce spotřebního zboží Colgate-Palmolive rozšíří svůj restrukturalizační program, jehož součástí je rušení zhruba desetiny pracovních míst. Firmu, která je největším světovým výrobcem zubních past, k tomuto kroku nutí obtížné makroekonomické podmínky, včetně silného dolaru.

Colgate původně plánoval, že v rámci restrukturalizace zruší 2700 až 3200 pracovních míst a že tento program dokončí letos. Nově se firma podle prohlášení zveřejněného v noci na dnešek rozhodla prodloužit program až do konce roku 2017 a zrušit 3300 až 3800 pracovních míst.

Příjmy firmy pocházejí z více než tří čtvrtin ze zahraničí. Kvůli posilování dolaru musel podnik zvýšit ceny, což však mělo dopad na objem prodeje v regionech jako Latinská Amerika. Posilování dolaru zdražuje zboží firmy v zahraničí a snižuje její příjmy při přepočtu tržeb v jiných měnách na dolary.

Kurz dolaru k euru Graphical visualization of market data.

Colgate dodal, že do konce roku 2017 kvůli restrukturalizaci zaúčtuje mimořádné náklady před zdaněním ve výši 1,41 miliardy dolarů (34,1 miliardy korun) až 1,59 miliardy USD. Původní restrukturalizační program počítal s náklady 1,28 miliardy až 1,44 miliardy USD, napsala agentura Reuters.

Colgate-Palmolive vyrábí produkty z oblasti péče o zuby, osobní hygieny, čistící prostředky a krmivo pro domácí zvířata. Produkty prodává ve více než 200 zemích a podle svých internetových stránek má po celém světě 37 700 zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah