Do boje o innogy jdou čeští energetičtí miliardáři a PRE, píše Reuters | E15.cz

Do boje o innogy jdou čeští miliardáři a PRE, píše Reuters

ČTK

Německá energetická společnost E.ON vybrala na užší seznam zájemců o své maloobchodní aktivity v České republice firmy českých miliardářů a Pražskou energetiku (PRE). S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters.

Hodnota českých aktivit, které jsou sdruženy v energetické firmě innogy, se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (přes 20 miliard korun).

Vedle PRE jsou na seznamu také firmy KKCG Karla Komárka, společnost Sev.en Energy Pavla Tykače, PPF Petra Kellnera a Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského, který je také spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje také ekonomický web E15.cz.

Zmíněné firmy se nechtěly ke svému eventuálnímu zájmu vyjadřovat. „Naše skupina nekomentuje žádnou probíhající akvizici, ať už se jí účastní, nebo ne,“ uvedla například mluvčí Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová. Podobně reagovaly i ostatní společnosti.

Chystaný prodej aktivit innogy v Česku považuje E.ON za svůj největší ústupek Evropské komisi. Ta podmínila převzetí části majetku firmy innogy v Německu tím, že E.ON mimo jiné prodá plynárenské a elektrárenské aktivity innogy v České republice.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!