Finanční ředitel Novák zůstane v dozorčí radě ČEZ další čtyři roky | e15.cz

Finanční ředitel Novák zůstane v dozorčí radě ČEZ další čtyři roky

Finanční ředitel ČEZu Martin Novák
Finanční ředitel ČEZu Martin Novák
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ na dnešním zasedání potvrdila finančního ředitele firmy Martina Nováka v představenstvu společnosti i na další čtyřleté období. Novák ve vedení ČEZ působí od roku 2008, od roku 2011 je místopředsedou představenstva.

„S blížícím se koncem původního mandátu tohoto klíčového manažera tak dala společnost najevo, že s ním počítá i do budoucna. Díky tomu bude zachována kontinuita v klíčových oblastech řízení firmy, zvláště nyní, kdy při nedávných změnách byl pověřen od příštího roku vedením celého týmu Provoz,“ uvedl dnes předseda dozorčí rady ČEZ Václav Pačes.

Novák přišel do ČEZ v roce 2006 z energetické společnosti ConocoPhillips. V ní působil nejen v Česku, ale i na centrálách v americkém Houstonu a v Londýně. Představenstvo ČEZ má sedm členů. Dosavadní strukturu, kdy pod generálním ředitelem Danielem Benešem působilo šest ředitelů divizí bez rozdělení, nahradí od roku 2016 dva nové týmy Provoz a Rozvoj, které budou Benešovi podřízeny.

Tým Provoz bude mít na starosti výrobu společnosti v jednotlivých zemích, tým Rozvoj se má zaměřovat na distribuci, obnovitelné zdroje, prodej a decentralizovanou energetiku. Lídrem týmu Provoz má být právě Novák, lídrem týmu Rozvoj pak ředitel divize zahraničí Tomáš Pleskač. ČEZ je největší česká energetická firma. Jeho majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií.

Bývalý lobbista z ČEZ Vladimír Johanes: Jsem zpět

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah