Firma ZAT vybaví pro Arevu osm jaderných elektráren | E15.cz

Firma ZAT vybaví pro Arevu osm jaderných elektráren

Jaderná elektrárna ve Francii, ilustrační foto
Jaderná elektrárna ve Francii, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

čap

Český dodavatel řídících systémů pro jadernou energetiku ZAT podepsal kontrakt se společností Areva a bude se podílet na modernizaci osmi francouzských jaderných elektráren. Výši kontraktu firma odhadla na 50 milionů korun.

První dodávka se uskuteční podle mluvčí firmy Denisy Ranochové začátkem dubna 2013 a poslední je naplánovaná v roce 2023.

„Podepsání kontraktu se společností Areva navazuje na podepsané Memorandum o spolupráci mezi oběma společnostmi a považujeme ho za zahájení dlouhodobé spolupráce,“ uvedla výkonná ředitelka managementu společnosti ZAT Vladislava Česáková.

:

ZAT bude pro francouzské jaderné elektrárny projektovat a kompletovat takzvané KCF systémy, které sledují koncentraci kyseliny borité, hlídají distribuci napětí v jaderné elektrárně či archivují technologická data pro údržbu. ZAT se podílela například na výstavbě jaderných elektráren Dukovany či Temelín.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.