Firmy Veolia a EDF dokončily rozdělení Dalkie. Ovlivní to i české pobočky | E15.cz

Firmy Veolia a EDF dokončily rozdělení Dalkie. Ovlivní to i české pobočky

Veolia (ilustrační foto)
Veolia (ilustrační foto)
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzské energetické koncerny EDF a Veolia Environnement dokončily rozdělení svého společného podniku Dalkia, jednoho z předních poskytovatelů energetických služeb, který působí i v České republice. V rámci dohody EDF získala veškeré aktivity skupiny Dalkia ve Francii a Veolia převzala operace Dalkie v zahraničí. V Česku se tak dodavatel tepla Dalkia Česká republika spojil s vodárenskou firmou Veolia Voda.

EDF a Dalkia se dohodly na transakci loni v říjnu. Dohoda však podléhala schválení antimonopolních úřadů v několika zemích. Poslední povolení nutné k dokončení transakce se firmám podařilo získat koncem června, uvedl na svých internetových stránkách The Wall Street Journal.

Společnost EDF patří mezi největší evropské energetické společnosti. Mezi její aktivity patří výroba energie, její přenos, distribuce, dodávky i obchodování s energií. Veolia je aktivní v oblasti dodávek vody a nakládání s odpady.

V České republice vznikne spojením Dalkie s firmou Veolia Voda firma s tržbami téměř 30 miliard Kč, která bude patřit mezi dvacítku největších v české ekonomice. Dalkia se nyní musí přejmenovat, protože značku Dalkia bude mít nově jen část patřící EDF. Dalkia v Česku zásobuje teplem 260.000 domácností a má 2300 lidí. Veolia v Česku zaměstnává 5200 pracovníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah