Ford rozšiřuje v Evropě nabídku elektrických aut o další dva modely | E15.cz

Ford rozšiřuje v Evropě nabídku elektrických aut o další dva modely

Ford Mondeo 2.0 Duratorq TDCi 85 kW
Ford Mondeo 2.0 Duratorq TDCi 85 kW
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

pav

Share on Facebook Messenger
Automobilka Ford Motor Company v příštím roce rozšíří evropskou nabídku svých hybridních aut o další dva modely, konkrétně C-Max Energi a Mondeo Hybrid. Americký výrobce v Evropě nabízí Focus Electric.

Ford je po Toyotě druhý největší výrobce hybridních vozů na světě. V USA, kde automobilka loni prodala přibližně 46 tisíc elektrifikovaných automobilů, se její podíl v tomto segmentu za rok zečtyřnásobil.

Focus Electric má elektromotor o výkonu 105 kW, vyvine nejvyšší rychlost 137 km/h a na jedno nabití ujede až 162 km. C-MAX Energi je první sériově vyráběný plug-in hybrid značky Ford. V čistě elektrickém režimu ujede asi 30 km. Mondeo Hybrid kombinuje spalovací motor s elektromotorem a akumulátorem. V elektrickém režimu vyvine rychlost až 136 km/h. Při rozjezdech a v nižších rychlostech využívá elektrický pohon, zatímco při vyšším zatížení vstoupí do hry spalovací motor, který dobíjí akumulátor.

Ford Focus Electric a C-MAX Energi jsou již integrované do dopravní struktury německého Kolína nad Rýnem, kde se účastní výzkumného projektu colognE-mobil.

První elektrický automobil vyrobil Ford před 100 lety. Šlo o elektrizovanou verzi Fordu Model T, která se ale do sériové výroby nedostala. Společný projekt zakladatele Ford Motor Company Henryho Forda a vynálezce Thomase Edisona, kteří chtěli přivést na svět „levný a praktický elektrický automobil“, ztroskotal na tehdejší technické úrovni akumulátorů.

Nejpopulárnější hybridní vozy v Německu (počet prodaných kusů za rok 2012)
1. Toyota Yaris (5387)
2. Toyota Auris (3347)
3. Toyota Prius (2582)
4. Lexus CT (1411)
5. Toyota Prius Plus (1150)
6. Opel Ampera (824)
7. Lexus RX (750)
8. Mercedes E-Class (682)
9. Peugeot 3008 (668)
10. Honda Jazz (591)

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.