GE hlásí zisk 52 miliard, společnost překonala očekávání analytiků | E15.cz

GE hlásí zisk 52 miliard, společnost překonala očekávání analytiků

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zisk největšího amerického průmyslového konglomerátu General Electric (GE) ve třetím čtvrtletí překonal očekávání analytiků. Firma však kvůli slabému růstu ekonomiky zhoršila odhad celoročních tržeb, což vedlo k poklesu ceny jejích akcií.

Společnost zvýšila čistý zisk z pokračujících aktivit o téměř sedm procent na 2,1 miliardy dolarů (52 miliard korun). Očištěný zisk na akcii stoupl dokonce o deset procent na 32 centů. Analytici jej přitom podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 30 centů.

Organické tržby, které nezahrnují změny v podnikové struktuře, ve čtvrtletí stouply pouze o procento. Firma nyní očekává, že celoroční růst tržeb dosáhne maximálně dvou procent, zatímco dříve jej odhadovala až na čtyři procenta.

Společnost General Electric v České republice plánuje stavbu nového závodu pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů. Investiční smlouvu s GE koncem července schválila česká vláda, podle které je hodnota investice odhadována na více než 9,5 miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah