General Electric prodává výrobu průmyslových motorů, píše Wall Street Journal | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

General Electric prodává výrobu průmyslových motorů, píše Wall Street Journal

ČTK

Americký průmyslový konglomerát General Electric (GE) stojí před uzavřením dohody o prodeji své divize vyrábějící průmyslové motory, za nejméně tři miliardy dolarů (téměř 66,5 miliardy korun) by ji mohla získat investiční společnost Advent International. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).

Prodej divize vyrábějící motory Jenbacher a Waukesha by pomohl zefektivnit energetickou divizi společnosti GE. Té v loňském roce klesl zisk o 45 procent.

V rámci snahy zjednodušit podnikatelský model se GE hodlá zbavit majetku nejméně za 20 miliard dolarů prostřednictvím prodeje, osamostatnění podniků či jiným způsobem. V květnu se společnost dohodla na sloučení své dopravní divize s americkým výrobcem zařízení pro železniční dopravu Wabtec.

Čína staví továrnu na hypersonické motory pro střely a letouny

Hodnota transakce činí zhruba 11,1 miliardy dolarů. Podle agentury Reuters je to zatím největší dohoda, kterou v rámci plánu rozsáhlé reorganizace konglomerátu GE uskutečnil generální ředitel John Flannery.

Společnost GE po více než 100 letech ztratí místo v předním americkém akciovém indexu Dow Jones Industrial Average. V posledních letech se firma potýká s problémy a cena jejích akcií z maxima v roce 2000 klesla zhruba o 80 procent.

Škoda Auto se ujme zodpovědnosti za aktivity Volkswagenu v Indii

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!