Gumárny Saar Gummi Czech postaví výrobní halu, investují 350 milionů kvůli zakázkám Volkswagenu | E15.cz

Gumárny Saar Gummi Czech postaví výrobní halu, investují 350 milionů kvůli zakázkám Volkswagenu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Saar Gummi Czech z Červeného Kostelce, které patří k evropským lídrům výroby těsnění do aut, investují do výstavby nové haly a rozšíření výroby 350 milionů korun. Nové kapacity podnik potřebuje například pro letos získané zakázky na výrobu těsnění od roku 2019 pro nové modely Škody Octavia a Volskwagenu Golf.

Kostelecký podnik je jedním z klíčových závodů světové skupiny SaarGummi, která od roku 2011 patří čínskému koncernu CQLT. K investici podnik ve středu dostal souhlas nejvyššího vedení skupiny. Těsněním z Kostelce je vybaven v průměru každý čtvrtý v Evropě vyrobený osobní automobil. V roce 2018 firma v souvislosti s náběhem nových zakázek, zejména pro modely mercedesů třídy A a B a vozu Ford Focus, počítá s přijetím 50 až 100 pracovníků.

Se stavbou v pořadí páté haly v areálu může firma rychle začít, protože celou investici v předstihu připravila. Získala pro ni stavební povolení a posílila inženýrské sítě. Samotná hala vyjde na přibližně 170 milionů korun, dvě první výrobní linky budou stát 120 milionů korun a 60 milionů korun půjde do dalších technologií. Hala následně v dalších letech firmě umožní instalace dalších výrobních technologií v odhadované sumě přes 300 milionů korun.

První vytlačovací linka na výrobu těsnění dveří a dalších pohyblivých dílů karosérií by měla v nové hale začít vyrábět jaře roku 2018. Celkově bude třináctou výrobní linkou ve firmě. S instalací další linky se pak počítá na konci roku 2018. Firma tak podle Tichého získá v pravý čas potřebné nové kapacity, protože na jaře příštího roku poběží již deset ze současných 12 linek v nepřetržitém provozu a zbývající dvě budou v provozu třísměnném.

V Saar Gummi Czech pracuje přibližně 850 zaměstnanců. Podnik také spolupracuje s firmami zaměstnávajícími zdravotně postižené, kde na dokončovacích operacích u gumárenských výrobků pro Saar Gummi pracuje dalších asi 120 lidí. Průměrná mzda ve firmě na konci loňského roku dosáhla 37 000 korun, průměr v dělnických profesích byl 30 000 korun.

Saar Gummi Czech loni zvedla tržby o 19 procent na 3,4 miliardy korun. Pro letošní rok plánuje další růst tržeb na úroveň 3,7 miliardy korun. Dosaženými ekonomickými výsledky Saar Gummi Czech letos v červnu stala, spolu s Hyundai Motor Manufacturing Czech a Škodou Auto, držitelem ocenění Podnik roku 2016 v českém automobilovém průmyslu. Ocenění uděluje Sdružení automobilového průmyslu.

Hlavní závod má Saar Gummi v Červeném Kostelci, kde jej firma vybudovala na zelené louce v roce 2000 a postupně jej rozšířila na čtyři haly. Další závod má od roku 2005 ve Velkém Poříčí a menší provoz má v Hronově.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah