Hyundai koupí pozemek pro ústředí za rekordních 215 miliard | E15.cz

Hyundai koupí pozemek pro ústředí za rekordních 215 miliard

Hyundai koupí pozemek pro ústředí za rekordních 215 miliard
Hyundai
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Jihokorejský konglomerát Hyundai Motor Group zaplatí za pozemek pro své nové ústředí rekordních deset miliard dolarů, tedy zhruba 215 miliard korun. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Zpráva vyvolala u investorů obavy, že konglomerát zbytečně plýtvá finančními prostředky. To vedlo k prudkému poklesu ceny akcií jeho automobilových divizí Hyundai Motor a Kia Motors.

Konglomerát nabídl za pozemek v soulské luxusní čtvrti Gangnam více než trojnásobek odhadní ceny, a porazil tak konkurenčního uchazeče Samsung Electronics. Částka představuje nejvyšší cenu nabídnutou v aukci za jednotlivý pozemek v Jižní Koreji. Hyundai Motor Group hodlá na pozemku o rozloze téměř 80 tisíc čtverečních metrů vybudovat rozsáhlý komplex zahrnující kromě ústředí rovněž hotel, kongresové centrum a zábavní park.

„Nabídnutá cena je nesmyslná. Byl jsem šokován,“ uvedl jeden z investičních manažerů společnosti LS Asset Management. „I když vezmeme v úvahu soupeření se Samsungem, je nabídnutá cena přemrštěná,“ dodal. Akcie společnosti Hyundai Motor po oznámení vítězné nabídky oslabily o více než deset procent, akcie dceřiné automobilky Kia Motors klesly o více než osm procent. Hyundai a Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě a působí i v České republice a na Slovensku.

Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!