Hyundai plánuje investovat stovky miliard do vývoje a továren | E15.cz

Hyundai plánuje investovat stovky miliard do vývoje a továren

Hyundai patří také k předním výrobcům tankerů
Hyundai patří také k předním výrobcům tankerů
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Corey Seeman via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejský konglomerát Hyundai Motor Group plánuje investovat během čtyř let 81 bilionů wonů (zhruba 1,7 bilionu korun) do továren, vývoje nových vozů a výstavby nového sídla. Hyundai je pátým největším výrobcem automobilů na světě a druhým největším obchodním konglomerátem v Jižní Koreji. Součástí skupiny je i automobilka Hyundai Motor Company, která působí také v Česku.

Zhruba 49,1 bilionu wonů hodlá Hyundai investovat do rozvoje výrobních kapacit v zahraničí a dalších 31,6 bilionu wonů do vývoje a výzkumu. Týkat by se měl vozidel šetrnějších k životnímu prostředí, „chytrých“ aut a dalších technologií. Přidružené firmy kvůli tomu do roku 2018 přijmou přes 7300 nových zaměstnanců.

Automobilka Hyundai chystá dvě továrny v Číně

Automobilka Hyundai Motor již dříve uvedla, že postaví dvě nové továrny v Číně. Výroba by v nich měla začít koncem let 2016 a 2017. Sesterská Kia Motors Corporation navíc rozšiřuje kapacitu stávající továrny v Číně.

Konglomerát mimo to postaví nové ústředí na jihozápadě Soulu. Skupina už loni v září oznámila, že za pozemek v luxusní čtvrti zaplatí rekordních více než deset miliard dolarů.

Politický tlak na investice

Konglomerát svůj investiční plán zveřejnil v době, kdy jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje vyvíjí tlak na společnostmi s velkými finančními rezervami, aby více investovaly a zvýšily výdaje na zaměstnanost či výplatu dividend.

Hyundai poškozuje slabší japonský jen, který poskytuje výhodu japonským konkurentům. Automobilky Hyundai a Kia nedávno avizovaly, že letos čekají nejslabší růst prodeje za 12 let.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.