Hyundai ukázal první fotky druhé generace i30, zezadu vypadá jako BMW | E15.cz

Hyundai ukázal první fotky druhé generace i30, zezadu vypadá jako BMW

Jan Mička

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihokorejská automobilka Hyundai oficiálně uvolnila první snímky nové generace modelu i30. Tvary budou spíše evoluční, technika však ne.

Druhá generace kompaktního hatchbacku i30 se začala v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vyrábět už začátkem roku 2012 a ani ne půl roku na to došla na řadu varianta kombi. Dny vozu už jsou ale pomalu sečteny. Automobilka totiž oficiálně uvolnila první snímky nástupce, který se v plné parádě představí již 7. září. Zatím ale musíme vzít za vděk pouze vybrané detaily karoserie.

Jak vidno z přiložených snímků, design karoserie bude spíše evoluční. Šestiúhelníkovou masku chladiče dostal vůz již v rámci faceliftu (modernizované provedení se začalo vyrábět v lednu loňského roku), z profilu se nám trochu připomíná kompaktní modely od Infiniti.

Diody denního svícení již nejsou umístěny vodorovně, ale šikmo, a při pohled na zadní část s úzkými a šikmými světlomety se nám ihned vybavilo BMW řady 1. Vůz má mít prostornější kabinu, patrně tedy dojde k prodloužení rozvoru náprav, který má aktuálně 2.650 milimetrů.

Celý článek si můžete přečíst na serveru auto.cz

Autor: Jan Mička

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah