Ikea věří zelené energii, investuje další miliardu dolarů | E15.cz

Ikea věří zelené energii, investuje další miliardu dolarů

Obchod IKEA
Obchod IKEA
• 
ZDROJ: archiv

pav

Ikea ohlásila investice v hodnotě jedné miliardy dolarů do zdrojů obnovitelé energie. Švédský výrobce nábytku nasype peníze především do solární a větrné energetiky a snižování dopadů klimatických změn. Ikea už v minulosti ohlásila, že chce být do roku 2020 energeticky stoprocentně zelenou firmou.

Zelená politika švédského nábytkářského koncernu je dobře známá. Společnost už vlastní několik větrných elektráren například v Polsku a Německu. Firma chce nyní další. Z plánované miliardy dolarů na nové větrné elektrárny půjde celá polovina prostředků.

Dalších sto milionů by mělo směřovat do solárních panelů, které by měly skončit na pobočkách firmy. Jednou z takových prodejen by mělo být vznikající obchodní centrum v americkém Las Vegas.

Do roku 2009 už Ikea investovala do obnovitelných zdrojů energie přes 1,5 miliardy. Na svých pobočkách po celém světě už instalovala na 700 tisíc solárních panelů. Plán zní jasně - do pěti let být stoprocentně zelenou firmou.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.