Konkurence mezi výrobci pneumatik sílí. Michelin zavře několik evropských továren | E15.cz

Konkurence mezi výrobci pneumatik sílí. Michelin zavře několik evropských továren

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Pinkas Martin/Euro

ČTK

Francouzský dodavatel pneumatik Michelin plánuje v rámci restrukturalizace uzavřít některé evropské továrny, zatímco v jiných hodlá posílit výrobu. Společnost tak reaguje na rostoucí konkurenci a důsledky hospodářské krize v regionu. Restrukturalizace podle firmy povede během čtyř let ke zrušení 578 pracovních míst v Itálii, 180 míst v Německu a 860 míst v Británii. Michelin ve svých 40 výrobních závodech v Evropě zaměstnává přes 65 tisíc lidí, píše agentura Reuters.

Společnost rovněž oznámila, že v letošním roce vykáže v souvislosti s financováním restrukturalizace jednorázové náklady kolem 280 milionů eur (7,6 miliardy korun). Dodala, že investuje 265 milionů eur do modernizace výrobních závodů a logistické sítě v Itálii a Británii.

„Konkurenční prostředí a ekonomická krize uplynulých několika let trvale ovlivnily evropský trh s pneumatikami,“ uvedla společnost.

Michelin se potýká například s konkurencí ze strany levnějších čínských výrobců pneumatik. Firma již v červenci upozornila, že snižování cen v reakci na ostrou asijskou konkurenci má na její zisky výraznější negativní dopady, než předpokládala.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.