Koutný bude soutěžit v tendru na výstroj pro německé vojáky, chce desítky milionů | E15.cz

Koutný bude soutěžit v tendru na výstroj pro německé vojáky, chce desítky milionů

Daniel Novák

Tuzemská oděvní společnost Koutný z Prostějova se účastní soutěže na dodávku výstroje pro Bundeswehr. Pro společnost by to byl první průnik na lukrativní německý trh. „Je to zakázka kolem padesáti šedesáti milionů korun,“ řekl jednatel podniku Pavel Koutný mladší. Výsledek soutěže by měl být znám do konce roku. Zakázka je podle podnikatele malá, ale může otevřít cestu do větších tendrů. 

„Bude trvat tři roky, než se na trhu etablujeme,“ dodal. V dodávkách výstroje pro Bundeswehr již v minulosti uspěly jiné české firmy. Například obuvnická společnost Prabos ze Zlínska dodala německým vojákům boty. Koutný už šije například pro nizozemskou nebo rakouskou armádu a také pro slovenské vojáky. Do Nizozemska společnost dodala vlněné stejnokroje.

Do Rakouska putovaly slavnostní uniformy. Koutní se také pokoušejí o štěstí ve Francii a Skandinávii. Do ciziny směřuje čtyřicet procent produkce podniku. „Zahraničí nás zajímá mnohem více než Česká republika. Proto chceme poměr obrátit,“ uvedl zakladatel firmy Pavel Koutný starší. Společnost Koutný loni utržila 320 milionů korun s čistým ziskem 57 milionů. Ve firmě pracuje kolem stovky zaměstnanců.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.