Křetínského EP Energy Trading posílila. Přebrala odběratele konkurenční Central Energy | E15.cz

Křetínského EP Energy Trading posílila. Přebrala odběratele konkurenční Central Energy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost EP Energy Trading podnikatele Daniela Křetínského, která dodává elektřinu a plyn, přebrala od začátku května zhruba 530 odběrných míst od konkurenční společnosti Central Energy. 

Firma Central Energy bude nadále fungovat samostatně, EP Energy Trading koupil jen odběrná místa. Výši transakce společnost neoznámila.

„Akvizice vnímáme jako jeden ze způsobů, jak zvyšovat náš tržní podíl,“ řekl Ladislav Sladký z EP Energy Trading. Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala EP Energy Trading na konci letošního března elektřinu 32 633 a plyn 20 414 zákazníkům. Od největšího alternativního dodavatele energií v Česku, společnosti Bohemia Energy, bralo podle OTE ve stejnou dobu elektřinu přes 379 tisíc a plyn téměř 190 tisíc odběratelů.

EP Energy Trading je součástí energetické skupiny EP Energy, která je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a druhým největším českým výrobcem elektřiny. V ČR ovládá například Elektrárny Opatovice, Pražskou teplárenskou a výrobce elektřiny a tepla Plzeňskou energetiku a United Energy.

EP Energy patří společnosti EP Infrastructure (EPIF), která je dceřinou firmou Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Většinovým vlastníkem EPH se letos stal Křetínský, který nyní drží 94 procent akcií holdingu. Firmu opustili podnikatel Patrik Tkáč a investoři spojení se skupinou J&T. Podíl 31 procent v EPIF, klíčové dceřiné firmě holdingu, získal letos fond australské banky Macquarie.

Více o energetice čtěte ZDE >>>

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah