Křetínský prodal První brněnskou strojírnu | e15.cz

Křetínský prodal První brněnskou strojírnu

Daniel Křetínský
Daniel Křetínský
• 
ZDROJ: Robert Zlatohlavek, E15
Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina EP Industries miliardáře Daniela Křetínského prodala První brněnskou strojírnu (PBS). Potvrdil to výkonný ředitel společnosti Jiří Nováček. „Kupujícím PBS byla společnost PBS Group,“ dodal. Důvodem prodeje je podle něj skutečnost, že PBS je inženýringovou společností, která představovala doplňkovou majetkovou účast v rámci holdingu EPI.

Zároveň dojde ke spojení PBS s firmou První brněnská strojírna Velká Bíteš. „Ty byly rozpojeny v rámci porevolučního privatizačního procesu,“ řekl Nováček. Cenu za prodej neuvedl, protože jde o dohodu s kupcem. PBS Velká Bíteš vyrábí pomocné energetické jednotky pro vrtulníky, proudové motory pro malá letadla nebo například opatky pro turbíny.

Strojírna podle posledních zveřejněných výsledků prodělala v roce 2012 částku 24,5 milionu korun. Ve své výroční zprávě za rok 2012 firma počítala, že skončí v roce 2013 v zisku ve výši 1,05 milionu korun. Kupce – skupinu PBS Group – ovládá londýnská firma Rokay Limited. Většinovým akcionářem EP Industries je Křetínský. Zbylé dvě pětiny vlastní fondy J&T.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery