Mercedes v září prodal nejvíce aut v historii, na rivaly přesto ztrácí | E15.cz

Mercedes v září prodal nejvíce aut v historii, na rivaly přesto ztrácí

Výroba Mercedesu třídy S
Výroba Mercedesu třídy S
• 
ZDROJ: Daimler

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Mercedes-Benz přepisuje svá historická maxima. Firma v září prodala nejvíce vozů než kdykoli dříve, rekordní bylo i celé třetí čtvrtletí. Za dvouciferným růstem růstem poptávky stojí především čínský trh.

Prodeje značky patřící koncernu Daimler v září posílily o téměř 14 procent ve srovnání s předchozím měsícem, automobilka prodala 163 tisíc vozů. Souhrnné prodeje skupiny včetně minivozů Smart stouply o 12 procent. „Za růstem stály naše kompaktní vozy a třída S,“ uvedl člen představenstva automobilky Ola Källenius.

Od začátku roku Mercedes-Benz prodal přes 75 tisíc vozů třídy S, téměř dvakrát více oproti stejnému období loňského roku. Celá automobilka za prvních devět měsíců letošního roku prodala 1,26 milionů aut, meziročně o 11 procent.

Rekordy padaly i na jednotlivých trzích. Největší růst poptávka automobilka zaznamenala na čínském trhu. Už loni, rok poté, co Mercedes na místním trhu zasáhl proti navzájem si konkurujícím prodejcům a vytvořil zvláštní post člena představenstva pro Čínu, se prodeje za prvních devět měsíců meziročně zvedly o 11 procent. Letošní růst pak dosáhl 31 procent.

O 8,4 procenta stouply prodeje v USA a i zde tak dosáhly nového maxima. Automobilce se dařilo i v Evropě. Především díky britskému a španělskému trhu prodeje stouply o 7,6 procenta.

Analytici předpokládají, že v posledním čtvrtletí může dojít k dalšímu zlepšení, protože automobilka nedávno představila nové modely C a GLA.

Navzdory nynějšímu růstu ale automobilka zřejmě i letos zaostane za rivaly Audi a BMW. Zatímco Mercedes odhaduje letošní prodeje „vysoko nad“ loňskými 1,46 miliony vozů, Audi předpokládá, že zákazníci si od něj letos odvezou 1,7 milionu automobilů a BMW počítá s dvěma miliony prodaných aut.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah