Miliardář Krúpa žádá soud, aby OKD přišlo o kontrolu nad svým majetkem | E15.cz

Miliardář Krúpa žádá soud, aby OKD přišlo o kontrolu nad svým majetkem

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Finanční skupina Arca Capital československého miliardáře Pavola Krúpy podala žádost na soud, aby společnost OKD pozbyla právo nakládat se svým majetkem. Krúpa o tento krok žádá z pozice jednoho z věřitelů uhelné firmy.

"Skupina Arca Capital požaduje v zájmu všech věřitelů společnosti OKD a za účelem uspokojení pohledávek vůči společnosti OKD, které byly uplatněny v insolvenčním řízení, aby se na dalších krocích souvisejících s plánovanou reorganizací společnosti OKD podíleli členové věřitelského výboru a věřitelé společnosti," uvádí Arca ve zprávě, kterou má deník E15.cz k dispozici.

Arca Capital jakožto věřitel OKD rovněž nesouhlasí s tím, aby stávající orgány společnosti OKD, nadále provozovaly podnikatelskou činnost a sestavovaly reorganizační plán společnosti OKD. "Stejné orgány dovedly OKD do stávajícího kritického stavu. Arca má důvodné pochybnosti o odborné způsobilosti osob jednajících jménem společnosti OKD a nepovažuje je za důvěryhodné pro nakládání s financemi státu," dodává zpráva.

Už dříve Krúpa prohlásil, že reorganizace OKD jediným možným řešením. "A to jak z pohledu udržení těžby, tak z důvodu mírnějšího dopadu nezaměstnanosti, všech nákladů a zatížení souvisejících s těžbou. Dopad bude pomalejší," uvedl Krúpa.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah