Miliardář Krúpa žádá soud, aby OKD přišlo o kontrolu nad svým majetkem | E15.cz

Miliardář Krúpa žádá soud, aby OKD přišlo o kontrolu nad svým majetkem

Jaroslav Bukovský

Finanční skupina Arca Capital československého miliardáře Pavola Krúpy podala žádost na soud, aby společnost OKD pozbyla právo nakládat se svým majetkem. Krúpa o tento krok žádá z pozice jednoho z věřitelů uhelné firmy.

"Skupina Arca Capital požaduje v zájmu všech věřitelů společnosti OKD a za účelem uspokojení pohledávek vůči společnosti OKD, které byly uplatněny v insolvenčním řízení, aby se na dalších krocích souvisejících s plánovanou reorganizací společnosti OKD podíleli členové věřitelského výboru a věřitelé společnosti," uvádí Arca ve zprávě, kterou má deník E15.cz k dispozici.

Další propuštění horníci dostanou kompenzace, vláda pomůže i těm z dolu ČSA

Arca Capital jakožto věřitel OKD rovněž nesouhlasí s tím, aby stávající orgány společnosti OKD, nadále provozovaly podnikatelskou činnost a sestavovaly reorganizační plán společnosti OKD. "Stejné orgány dovedly OKD do stávajícího kritického stavu. Arca má důvodné pochybnosti o odborné způsobilosti osob jednajících jménem společnosti OKD a nepovažuje je za důvěryhodné pro nakládání s financemi státu," dodává zpráva.

Už dříve Krúpa prohlásil, že reorganizace OKD jediným možným řešením. "A to jak z pohledu udržení těžby, tak z důvodu mírnějšího dopadu nezaměstnanosti, všech nákladů a zatížení souvisejících s těžbou. Dopad bude pomalejší," uvedl Krúpa.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!