Miliardář Pražák leští zlaté vejce Spolchemii, zvyšuje podíl ke třem čtvrtinám

Kaprain skupuje drobné i větší balíky akcií v chemičce minimálně od roku 2019, kdy deník E15 napsal, že už drží 19 procent akcií.

Kaprain skupuje drobné i větší balíky akcií v chemičce minimálně od roku 2019, kdy deník E15 napsal, že už drží 19 procent akcií. Zdroj: Spolchemie

Byznysmen Karel Pražák se chystá upevnit svou pozici v ústecké chemičce Spolchemie. (Spolek pro chemickou a hutní výrobu).
Pražák na červnové valné hromadě navrhne zvýšení základního kapitálu o 330 milionů korun úpisem akcií, které by všechny převzala jeho investiční společnost Kaprain.
Pražákovi, který ještě na konci loňského roku kontroloval nejtěsnější majoritu, by tím vzrostl podíl na zhruba 72 procent.
S Petrem Sisákem a společností Via Chem Group je spojená kauza týkající se údajných manipulací insolvenčních řízeních, které měly způsobit škodu přes 161 milionů korun.
5
Fotogalerie

Byznysmen Karel Pražák se chystá ještě upevnit svou pozici v ústecké chemičce Spolchemie čili Spolku pro chemickou a hutní výrobu. Na červnové valné hromadě navrhne zvýšení základního kapitálu o zhruba 330 milionů korun úpisem akcií, které by všechny převzala jeho investiční společnost Kaprain. Finančníkovi, jenž ještě na konci loňského roku držel nejtěsnější majoritu, by tím v podniku vzrostl podíl na zhruba 72 procent.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!