Americký Moog kupuje výrobce elektromotorů VUES | E15.cz

Vše o inovacích

Vše o  inovacích Vstoupit do speciálu

Miliardová akvizice: americký Moog kupuje výrobce elektromotorů VUES

Miliardová akvizice: americký Moog kupuje výrobce elektromotorů VUES
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Americká společnost Moog kupuje brněnského výrobce speciálních elektrických motorů a generátorů VUES. Cena dosahuje 53 milionů eur (asi 1,34 miliardy korun). Transakce, kterou ještě musí schválit regulační orgány v Německu, bude vypořádána v hotovosti, uvedl to dnes server Euro.cz.

"VUES tímto vstupuje do globálního byznysu, kde se nám otevírá přístup k nejmodernějším technologiím, průmyslovým a firemním procesům, zkušeným specialistům i nákupu surovin a komponent za lepších konkurenčních podmínek," řekl webu Euro.cz generální ředitel VUES Radomír Sabela.

O možném prodeji brněnské firmy se již spekulovalo déle. Pro Američany bylo lákavé její produktové portfolio, zkušenosti i výrobní kapacity. "Tento obchod je v souladu s naším základním byznys modelem dodávat zákazníkům řešení šité na míru," sdělil webu Euro.cz Pat Roche, ředitel divize Průmyslové systémy ve společnosti Moog.

Historie firmy VUES sahá do roku 1947, kdy byla založena jako výzkumně-vývojové centrum pro podniky oboru MEZ (Moravské Elektrotechnické Závody). Po roce 1990 byl VUES přeměn z původně výzkumně-vývojového ústavu na vývojově-výrobní podnik. Společnost Moog je globální výrobce specializovaných ovládacích dílů a systémů. Dodává je vojenskému i civilnímu letectví, kosmickému průmyslu, jeho produkce nachází uplatnění i v energetice a zdravotnictví.

Finančníci nepochodili na nákupech v Chorvatsku

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!