Moody's zhoršila výhled ratingu ČEZ. Kvůli poklesu cen elektřiny | E15.cz

Moody's zhoršila výhled ratingu ČEZ. Kvůli poklesu cen elektřiny

ČEZ
ČEZ
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Ratingová agentura Moody's zachovala energetické společnosti ČEZ známku A2, zhoršila ale výhled ze stabilního na negativní. Moody's to uvedla s tím, že důvodem pro zhoršení výhledu je dlouhodobý pokles cen elektřiny na burzách.

„Změna ve výhledu ratingu ČEZ odráží pokračující pokles výroby elektřiny ve střední Evropě a očekávání Moody's, že ceny elektřiny se v krátkodobém až střednědobém horizontu nevzpamatují,“ uvedl zástupce Moody's Scott Phillips. Od roku 2011 klesla cena ročního kontraktu na megawatthodinu elektřiny z 55 eur na méně než 40 eur.

Zhoršení výhledu úvěrové spolehlivosti ČEZ není podle hlavního investičního stratéga společnosti ČP Invest Michala Valentíka žádným velkým překvapením. „Zdůvodnění zhoršení výhledu, které agentura Moody's uvádí, jsou všeobecně známá. Proto také tato zpráva nechala investory chladnými a svědčí o tom také zobchodovaný objem, který je dnes a ostatně jako v posledních měsících tragický,“ řekl Valentík.

Vývoj akcií ČEZ za poslední rok

Vývoj akcií ČEZ za poslední rok Autor: vrba@mf.cz

Ratingová agentura uvedla, že před současným propadem cen je ČEZ do jisté míry chráněn, protože už prodal 94 procent své plánované výroby v letošním roce. Od příštího roku však podle Moody's začnou klesající ceny elektřiny dopadat na finanční výsledky ČEZ ještě výrazněji.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.