Nejmladší státní podnik hlásí mírný zisk, díky zakázkám od rezortu obrany | E15.cz

Nejmladší státní podnik hlásí mírný zisk, díky zakázkám od rezortu obrany

Nejmladší státní podnik hlásí mírný zisk, díky zakázkám od rezortu obrany
Zkušenba Vojenského technického ústavu
• 
ZDROJ: VTÚ

tto

Žádné úvěry či závazky po splatnosti a dle předběžných výsledků dvoumilionový zisk za loňský rok při režijních nákladech 255 milionů korun. Tak v prvním roce své existence hospodařil Vojenský technický ústav (VTÚ).

„Držíme se filozofie, že cílem státního podniku není generovat velké zisky, ale plnit potřeby zadavatele, což je v našem případě především česká armáda, policie a další bezpečnostní složky. Jako vědecká, výzkumná a vývojová instituce zisk reinvestujeme do lidského kapitálu,“ uvedl šéf VTÚ Václav Irovský.

Ředitel technického ústavu připomněl, že vznikl v roce 2013 na zelené louce jako první státní podnik za uplynulých dvacet let. VTÚ v současnosti zaměstnává 310 lidí, čtyři desítky pracovníků musel propustit. Za perspektivní považuje Irovský zachování malovýroby munice ve Slavičíně nebo vývoj a integraci komunikačních systémů velení, řízení a kontroly. Budoucnost mají i systémy ostrahy s využitím bezpilotních prostředků jako například dálkově ovládaných helikoptér, které podnik vyvinul.

Autor: tto
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!