Největší dodavatel zbraní pro Pentagon zvýšil zisk téměř o polovinu | E15.cz

Největší dodavatel zbraní pro Pentagon zvýšil zisk téměř o polovinu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká zbrojovka Lockheed Martin v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 47 procent na 1,7 miliardy dolarů (39,1 miliardy korun). Firma také zlepšila výhled zisku na letošní rok, zejména díky vysoké poptávce po svých raketách a stíhacích letadlech. Lockheed Martin je největším dodavatelem zbraní pro Pentagon, vyrábí mimo jiné bojový letoun F-35.

Zisk na akcii bez mimořádných položek ve čtvrtletí dosáhl 5,73 dolaru. Analytici v anketě společnosti Refinitiv čekali v průměru zisk 4,34 dolaru na akcii.

Tržby se zvýšily o 23 procenta na 14,34 miliardy dolarů (skoro 330 miliard korun). Hodnota nevyřízených objednávek na konci čtvrtletí činila 133,5 miliardy dolarů, což bylo o tři miliardy více než v předchozím kvartálu.

Podnik zároveň zvýšil výhled zisku na letošní rok na 20,05 až 20,35 dolaru na akcii z předchozích 19,15 až 19,45 dolaru. Očekává se, že firma bude stejně jako další americké zbrojovky těžit z vysoké poptávky po stíhacích letounech a munici a z vyšších výdajů na obranu z rozpočtu USA ve fiskálním roce 2020, uvedla agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah