Někdejší nářaďovna Tatry bude mít novou šéfku | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Někdejší nářaďovna Tatry bude mít novou šéfku

Pavel Otto

Pavel Otto

Do funkce šéfky firmy Tawesco, součásti kopřivnické automobilky Tatra Trucks, nastoupila od začátku měsíce Margita Rejchrtová. Ve společnosti, která patří k významným českým výrobcům dílů pro automotive, působila patnáct let jako obchodní ředitelka.

Tawesco byla původně nářaďovnou Tatry. Postupně se přeměnila v samostatnou společnost a stala se součástí skupiny Promet Group podnikatele Reného Matery, která vlastní v Tatře 35 procent akcií. Většinovým majitelem automobilky je s 65 procenty akcií Czechoslovak Group Michala Strnada.

Rejchrtová chce rozšiřovat portfolio zákazníků hlavně v zemědělství a lesnictví. „Know-how Tawesca se může výborně uplatnit i u lesních harvesterů, kombajnů či manipulační techniky. Je tu potenciál pro pokračování našeho růstu,“ řekla.

Její strategií je dodávat komplexní řešení na klíč. Nová šéfka Tawesca si uvědomuje, že se nemůže věnovat jen shánění zakázek. „Dobrý obchodník nesmí trávit čas pouze v kanceláři nebo na schůzkách. Musí chodit do výroby a rozumět jí,“ podotkla.

Tatra poprvé dodá vozy izraelským záchranným složkám, vybaví tamní hasiče

Rejchrtová se dlouhodobě podílí na rozvoji Tawesca, tržby firmy od jejího nástupu v roce 2004 do loňska vzrostly o 140 procent. V čele společnosti vystřídala svého předchůdce Pavla Lazara, který se stal výkonným ředitelem Tatry.

Podnikání Tawesca zahrnuje kromě výroby nářadí a přípravků i lisování a svařování. Je významným obchodním partnerem pro koncerny, jako jsou Škoda Auto, Audi, Iveco, John Deere, Volkswagen nebo Volvo. Výrobky jim dodávají i dceřiné firmy Tawesco Automotive a Stecomtra. Tawesco loni vykázalo tržby 1,9 miliardy korun, i s dcerami to bylo 3,2 miliardy korun.

Tatra dodá armádě nová vozidla. Prohlédněte si vozy z tendru za stovky milionů

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!