Německý Denios postaví u Strakonic další továrnu na kontejnery | E15.cz

Německý Denios postaví u Strakonic další továrnu na kontejnery

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Denios, která vyrábí kontejnery pro nebezpečné látky, postaví ve Strakonicích výrobní areál. Celková investice do něj přesáhne 200 milionů korun. Firma už v Česku zaměstnává 80 lidí, v nové továrně postupně najde práci dalších dvě stě.

Kapacita nynějšího strakonického závodu Deniosu nestačí a podnik si musí prostory pronajímat, což omezuje jeho další růst. Kvůli výstavbě firma koupila pozemky v nové průmyslové zóně Jelenka za 12 milionů korun, město se zavázalo vybudovat k areálu komunikaci.

Stavba závodu na 7000 metrech čtverečních začne v roce 2015. Stavební náklady se odhadují na asi 170 milionů korun, na dalších 30 milionů přijdou výrobní technologie. V prostorách bude především lakovna.

Tuzemský Denios Strakonice byl založena v roce 1998 jako dceřiná společnost německé firmy Denios AG se sídlem v Bad Oeynhausenu. Firma v České republice vyrábí hlavně záchytné vany, palety a skladovací kontejnery pro ekologické skladování nebezpečných látek a manipulaci s nimi.

Velká část produkce se vyváží do Německa. Společnost Denios loni utržila 175 milionů korun, což je meziročně o 7,3 procenta více. Podíl vývozu na celkových tržbách byl 72 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah